• Kľudový režim

    Dobrý deň pán doktor, ešte som sa chcela spýtať (písala som ohľadom krvácania v dôsledku prasknutej cievky v 16tt cez víkend, beriem dicynone), pán lekár na urgente mi povedal, nech dodržiavam kľudový režim. Zabudla som sa bližšie spýtať, znamená to, že mám len ležať/sedieť a veľa nechodiť? Mám aj dovolenku,ale dva dni aj homeoffice a chcem sa spýtať, či môžem napr. aj normálne sedieť v sede s nevystretymi nohami a tak robit z domu z pc, alebo radšej len ležať a pracovať by som nemala? Kľudový režim je z dôvodu aby nepraskla nejaká ďalšia cievka vplyvom námahy?
    Ďakujem veľmi pekne za odpoveď a Váš čas.

    Dobrý deň, kľudový režim znamená, že môžete sedieť alebo ležať, ako aj pracovať za PC, ale snažte sa nepremáhať, nevykonávať žiadne nie bežné činnosti (zdvíhanie ťažkých vecí, upratovanie, umývanie okien, kosenie trávy, vešanie závesov, ...) Aj keď je špinenie do 16. týždňa pomerne časté, ak sa nebudete namáhať a nebude tlak na malú panvu, zníži sa pravdepodobnosť zašpinenia. Užívať môžete aj Ascorutin v dávke 3x1 tabletka denne. Postupujte podľa odporúčaní ošetrujúcich lekárov.