• Maternica

    Dobry deň chcela by som sa informovať či je myom na maternici nebezpečný pre bábätko v brušku alebo pre mňa.

    Dakujem za odpoved.

    Dobrý deň, myóm na plod v maternici nemá vplyv. Vám môže v závislosti na lokalizácii spôsobovať tlaky na močový mechúr, či chrbticu. Je potrebné ho sledovať a skontrolovať po šestonedelí. Podľa nálezu a okolností sa určí ďalší postup. Keďže nepoznám žiadne bližšie informácie, nálezy, ani okolnosti, neviem sa Vám takto bližšie objektívne vyjadriť.