• Magnezium

    Dobry deň,

    Aký druh magnezia je v tehotenstve najlepší myslím magnerot, magnosolv alebo iné značky? Prosím Vás o radu.

    Je možné nahradiť tuto tabletkovú formu napríklad vodou magnezia či obsahuje malé množstvo magnezia?

    Vopred dakujem za odpoveď.

    Dobrý deň, preparátov magnézia je na trhu naozaj viacero. Môžete užívať Magnerot, ktorý obsahuje aj kyselinu orotovú. Žiadna minerálna voda neobsahuje také množstvo magnézia, ako tabletky. Piť Magnéziu môžete, také množstvo horčíka z nej však nezískate.