• Antibiotiká

    , Autor: Sonika696

    Dobrý deň, chcela by som sa poradiť či nemajú vplyv na dieťatko antibiotiká V-penicilin bbp 1,2 miu tablety (784mg) ktoré mám užívať každých 8 hodín. Predpísala mi ich všeobecná doktorka nakoľko sa mi prejavila silná alergia- zápal spojiviek, nádcha a dnes ešte aj bolesť ucha. Som v 19 týždni (18t+4).

    Dobrý deň, nemusíte sa obávať, penicilínové antibiotiká sú v tehotenstve bezpečné, ak na nich samozrejme nemá žena alergiu. Postupujte podľa odporúčaní Vášho obvodného lekára.