• Herpes

    , Autor: Luna22

    Dobrý deň, som v 33 +2 tehotná a momentálne sa mi robí v jednom kútiku zrejme herpes, mám pálenie v kútiku. Môže to ublížiť nejak dieťaťu? Je nutné navštíviť lekára na vyšetrenie a stanovenie liečby? Len neviem či som niekedy mala pred tehotenstvom herpes.. pálenie kútikov som mala len neviem či sa to považuje za herpes .. ďakujem za skorú odpoveď

    Dobrý deň, herpes na pere nemá na tehotnosť vplyv, pretože to nie je primárna infekcia, ale opakovaná a Vaše protilátky chránia plod pred infekciou. Môžete si aplikovať Zovirax masť, je v tehotenstve bezpečná, herpes sa však stratí aj bez toho. Ak si nie ste herpesom istá, navštívte Vášho obvodného lekára.