Poradňa gynekológa a pôrodníka

Poradňa gynekológa a pôrodníka
20,285 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij, MPH, ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

 

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa a pôrodníka
 • Pálenie

  , Autor: Lucka123456

  Dobrý deň pán doktor chcem sa opýtať asi pred rokom som mala problém že pri menštruácii po malej potrebe som mala pálenie pošvy z vnútra taká paliva bolesť bola som na preventívnej prehliadke kde my výška citilogia v poriadku no mala som zápal brala som tabletky neviem či to vyriešilo aj to pálenie ale prestalo to a teraz to mám znovu to pálenie ale silnejšie čím to môže byť je to neznesiteľná bolesť ďakujem za radu

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij, MPH

  Dobrý deň, pravdepodobne sa jedná o vaginálnu infekciu. Takto sa Vám však neviem bližšie objektívne vyjadriť. Skúsiť si môžete realizovať vaginálny výplach Cloginom alebo Rosalginom a aplikovať si vaginálne probiotiká večer pred spaním. Pri pretrvávaní ťažkostí však bude potrebné navštíviť Vášho obvodného gynekológa, ktorý na základe vyšetrenia, či výteru z pošvy nasadí potrebnú liečbu.

Podobné otázky

 • Popálenie

  , Autor: Barrb

  Dobrý deň, som v 6 tt a popálila som sa na horúcom karameli, vytvoril sa mi pľuzgier. Chcem sa opýtať či takýto úraz nemôže narušiť vývoj plodu. Ďakujem za odpoveď.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij, MPH

  Dobrý deň, nemusíte sa obávať. Pľuzgier nebude mať vplyv na vývoj plodu v maternice.

 • Mykóza

  , Autor: Liliana222

  Dobrý deň prajem,som v 9tt a navštívila som gynekológa pre žltý výtok, pálenie v pošve a bolesť v podbrušku.Lekár povedal že je to typická mykóza ale že do 12tt nerád dáva lieky,zvažoval macmiror ale nakoniec sa rozhodol pre polygynax(clotrimazol nemôžem pretože po ňom krvácam aj pár dní)Čitala som ale že polygynax sa pre tehotné vôbec neodporúča,tak teraz som na vážkach,čo mám robiť.Pri mykóze sa mi osvedčil aj Idelyn beliema tak neviem či radšej skúsiť toto? Ďakujem za radu.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij, MPH

  Dobrý deň, môžete si jednorázovo realizovať vaginálny výplach Cloginom alebo Rosalginom a aplikovať si môžete tiež jednorázovo Canesten GYN, ktorý sa môže používať aj počas tehotenstva. Následne si realizujte aspoň 10 dňovú kúru vaginálnymi pribiotikami, ktoré je najlepšie aplikovať, ako všetkú vaginálnu liečbu, večer pred spaním. Odsledujte si to.

 • Clotrimazol AL 200

  , Autor: Kristínnka

  Dobrý deň chcela by som sa spýtať jednu otázku. Nebola som u svojho gynekológa zatiaľ ale posledné dni som začala mávať pálenie svrbenie v pošve a hustejší výtok. Teraz mi začal 20tt bola som v lekárni a odporučili mi tieto tabletky Clotrimazol AL 200 tr tabletky na tri dni a dávať si ich do pošvy a masť Fungicidin Léčiva. Chcem sa spýtať môžem to užívať tie tabletky nijak to neublíži dieťaťu? Ďakujem za odpoveď

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij, MPH

  Dobrý deň, Clotrimazol užívať môžete, prípadne si najprv môžete realizovať vaginálne výplachy Cloginom alebo Rosalginom a aplikovať si vaginálne probiotiká a ak by sa stav zmenil a výtok aj napriek tomu objavil, až následne začať s aplikáciou Clotrimazolu a Fungicidinu. Oba preparáty, ktoré Vám boli predpísané však užívať môžete, nemajú vplyv na tehotenstvo, nemusíte sa obávať.

 • Pálenie v krku v 15 týždni

  , Autor: Enywhey_Flower

  Dobrý deň, som v 15tt a často ma trápi zvracanie. Od včera ma začalo páliť v hrdle (aj po jedle) a častý pocit na zvracanie. Môžem na to tablety Rennie Ice ?
  Ďakujem pekne

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij, MPH

  Dobrý deň, áno, dostupných je viacero voľnopredajných preparátov na tehotenskú nevoľnosť, jednou z možností je aj spomínaný preparát. Ak budú ťažkosti pretrvávať, je potrebné navštíviť Vášho obvodného gynekológa, ktorý Vám vie tiež predpísať preparáty proti nevoľnosti, či páleniu záhy.

 • Omeprazol v tehotenstve

  , Autor: SimGas

  Dobrý deň p.doktor, liečim sa už 4 roku na reflux. Užívala som omeprazol. Som v 37tt.Doteraz som neuzivala Omeprazol ale mám neskutočne pálenie záhy a znova sa mi začínajú ťažkosti. Môžem začať znova užívať omeprazol stada 20 aspoň ob deň? Poprípade ako je to potom pri dojčení? Ďakujem.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij, MPH

  Dobrý deň, počas tehotenstva sa spomínaný preparát môže užívať, nevidím v tom problém. Liek sa vylučuje do materského mlieka, avšak nie je pravdepodobné, že má vplyv na dieťa, ak sa podáva v terapeutických dávkach.