• Mykóza pred pôrodom

    Dobrý deň, som v 38tyzdni a mám mykózu (s tým že predvcerom som oduzivala Fluomizin čapíky vaginálne pre nález Streptoccocus), a teraz mám predpísaný Nystatin na 6dni (ráno aj večer čapíky), pocitujem pálenie rezanie a diskomfort, chcem sa spýtať, či tento nález predstavuje riziko pre dieťa a či môžem ísť na klasický pôrod, alebo bude nutná sekcia? Vopred Vám ďakujem!!

    Dobrý deň, ak sa u Vás jedná o mykózu, môžete rodiť spontánne. S tým, že ste GBS pozitívna, takže od príjmu na pôrodnú sálu budete dostavať až do pôrodu antibiotiká. Aplikujte si teraz vaginálne čapíky podľa odporúčaní. Skúsiť si tiež môžete realizovať jednorázovo vaginálny výplach Cloginom alebo Rosalginom a aplikovať si vaginálne probiotiká.