• E.coli v moči v tehotenstve

    Dobrý deň. Som v 15 tt tehotenstva a mám pálenie pri močení. Zistili mi v moči E.coli 10na3.
    Vraj pri takom náleze nie je potreba sa liečiť ATB.
    Užívam Blokurima + brusnice no nezaberá nič.
    Bojím sa aby to neohrozilo plod.
    Aká liečba ATB je v tehotenstve na zápal moč.ciet bezpečná?
    Na Zinnat som žial rezistentná z dôvodu častého užívania pri infektoch. Je napr. Monural bezpečný? Ďakujem za odpoveď.

    Dobrý deň, záleží od citlivosti antibiotík na vykultivovanú baktériu. Štandardne sa tehotným predpisuje Amoksiklav 625mg á 8 hod. na 7 až 10 dní. Nevidel som však výsledky kultivácie a citlivosti, preto sa Vám takto neviem bližšie objektívne vyjadriť. Postupujte podľa odporúčaní vyšetrujúcich lekárov.