• Svrbenie pokozky

    , Autor: Natalia7

    Dobry den pan doktor, som v 16/3tt., par dni dozadu ma zacala jemne a len obcas svrbiet pokozka na bruchu a prsiach, pripisovala som to natahovaniu a napinaniu pokozky, kedze sa mi objavili aj nove mensie strie. Avsak, vcera som na bruchu spozorovala par drobnych "vyrazok" akoby ma nieco poprhlilo, v noci ma dost svrbela pokozka v oblasti brucha, prs a hrudnika, a dnes sa mi na tych miestach objavilo par drobnych cervenych vyrazok/pluzgierikov. Mohlo by to mat nieco spolocne s pecenou? Svrbenie pretrvava doteraz, da sa to este vydrzat. K svojej lekarke som objednana buduci tyzden. Dakujem velmi pekne za odpoved.

    Dobrý deň, intrahepatálna cholestáza spôsobená tlakom plodu na pečeň, či HELLP syndróm sa v 17. týždni ešte nezvykne vyskytovať. Samozrejme, vhodné je vyšetriť aj pečeňové testy. Takto je ťažké sa bližšie objektívne vyjadriť. Skôr si však myslím, že sa bude jednať o kožný problém. Určite to však netreba podceňovať. Navštívte lekára podľa odporúčania.