• Choroba

    , Autor: Vierk@

    Dobrý deň. Som v 25. tt. Od včera mám bolesti hrdla a kašeľ. Ide mi len o to či ten kašeľ a opakovane napinanie brušných svalov môže nejako ublížiť bábätku? Bojím sa že by ten tlak nejako mohol zapríčiniť únik plodovej vody alebo vyvolať predčasný pôrod.

    Dobrý deň, za normálnych okolností, ak je krčok maternice v poriadku, by ani vplyvom kašľa nemalo dôjsť k vplyvu na krčok. Samozrejme, pri kašli dochádza k silnému vnútrobrušnému tlaku vplyvom bránice, kašeľ by však musel byť silný, častý a dlhodobý, aby to malo teoreticky vplyv na pôrodné cesty. Pár dňový kašeľ to neovplyvní, ak bol nález na krčku v poriadku.