Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
15,655 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • Ukončenie dojčenia

  , Autor: Zuzaname

  Dobrý deň,
  pred cca 2-3 mesiacmi som ukončila dojčenie, no mlieko sa mi stále tvorí. Viem, že to nie je nič nezvyčajné, no rada by som sa mlieka už zbavila? Existuje nejaký domáci recept? Radili mi zájsť ku gynokológovi na injekciu, no túto možnosť som vylúčila.
  Ďakujem.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, na definitívne zastavenie laktácie je nutné užívať tabletky po dobu 7 - 12 dní v závislosti od okolností. Prsníky si môžete podväzovať, to Vám však jednoznačne úspech nezaručí. Odporúčam navštíviť Vášho obvodného gynekológa.

Podobné otázky

 • dojčenie - dokedy?

  , Autor: coccinella

  dobrý deň, mám takmer 2-ročnú dcérku, ktorú som pred 2 mes. odstavila od dojčenia, najmä preto, že ide do škôlky a ja do práce. bolo to veľmi ťažké a viem, že jej to veľmi chýba. teraz sa prerážajú dve posledné stoličky súčasne a má v ústach infekciu. máločo zje a bolí ju to, takže som ju aj pol hodiny nemohla nijako utíšiť, stále si pýtala prsník, hoci už bola odstavená, tak som jej ho ponúkla a prisala sa. myslím, že mlieko (aspoň v tom jednom) mám. Chcem sa opýtať, ako mám postupovať ďalej. Mám pokračovať v dojčení a nechať odlučovanie na ňu samotnú, alebo sa mám vrátiť k odlúčeniu
  a prsník už nedávať? Ďakujem za názor a odpoveď.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň,
  je to na zvážení a veľmi individuálne, pre niektoré matky a detičky obzvlásť, je ukončenie dojčenia emocionálne veľmi náročné. Ak sa vám však mení život a musíte nastúpiť do práce a nie je možné v dojčení pokračovať, bolo by najvhodnejšie dcérku postupne opäť odstaviť.