• dojčenie - dokedy?

    , Autor: coccinella

    dobrý deň, mám takmer 2-ročnú dcérku, ktorú som pred 2 mes. odstavila od dojčenia, najmä preto, že ide do škôlky a ja do práce. bolo to veľmi ťažké a viem, že jej to veľmi chýba. teraz sa prerážajú dve posledné stoličky súčasne a má v ústach infekciu. máločo zje a bolí ju to, takže som ju aj pol hodiny nemohla nijako utíšiť, stále si pýtala prsník, hoci už bola odstavená, tak som jej ho ponúkla a prisala sa. myslím, že mlieko (aspoň v tom jednom) mám. Chcem sa opýtať, ako mám postupovať ďalej. Mám pokračovať v dojčení a nechať odlučovanie na ňu samotnú, alebo sa mám vrátiť k odlúčeniu
    a prsník už nedávať? Ďakujem za názor a odpoveď.

    Dobrý deň,
    je to na zvážení a veľmi individuálne, pre niektoré matky a detičky obzvlásť, je ukončenie dojčenia emocionálne veľmi náročné. Ak sa vám však mení život a musíte nastúpiť do práce a nie je možné v dojčení pokračovať, bolo by najvhodnejšie dcérku postupne opäť odstaviť.