Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
15,617 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • Ekzém

  , Autor: Herečka54

  Pekný deň pán doktor,

  Prosím vás, som v prvých týždňoch tehotenstva a v dekolte sa mi začal objavovať ekzém, také mapy, niekde väčšie, niekde menšie a prechádza mi to pomaly vyššie na krk.. viete mi poradiť daku mastičku, ktorá mi neuškodí ?

  Ďakujem pekne

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, keďže sa jedná o kožný problém, odporúčam navštíviť kožného lekára, ktorý na základe vyšetrenia nasadí liečbu. Väčšina preparátov je lokálne pôsobiaca, takže na tehotenstvo by to vplyv nemalo mať. O tom, že ste tehotná, však lekára informujte.

Podobné otázky

 • Druhe tehotenstvo

  , Autor: Asti

  Dobry den pan doktor. Mam otazku ohladom druheho tehotenstva. Som atopik a pocas tehotenstva sa mi ekzem zhorsil, ocakavane. Inak bolo tehotestvo az na par zaspineni v poriadku. Porod ale nepostupoval, tak sa nakoniec pristupilo k akutnej sekcii. Dojcila som len kratko zial. Doteraz mam ekzem o nieco horsi ale stabilizovany. Moja otazka je: z Vasej skusenosti, bude druhe tehotenstvo este rizikovejsie co sa tyka alergii a ekzemov? Moja alergologicka hovori, ze vzhladom na zhorsenie v prvom, v druhom to asi tiez dobre nebude. Rada by som ale poznala Vas nazor, skusenost, aky priebeh maju pacientky atopicky a alergicky pocas dalsich tehotenstiev. Dakujem Vam pekne.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, väčšinou existujú dva scenáre. Prvý je priaznivejší. Sú ženy, u ktorých počas tehotenstva dôjde k viditeľnému zlepšeniu, dokonca až k úprave stavu a vymiznutiu ekzematóznych plôch. V druhom prípade naopak dochádza k zhoršeniu a rozšíreniu ekzému. Od čoho to však závisí Vám povedať presne neviem. Je to skôr individuálne. V súčasnosti však existuje viacero druhov lokálnych liečiv, ktoré vedia pomerne slušne zlepšiť lokálny nález. Je to však skôr otázka pre alergológov.

 • Ekzem

  , Autor: Linduska22222

  Dobrý deň pán doktor
  Som v 6 týždni tehotenstva, vyhodil sa mi ekzem
  Čo by ste mi poradili za masticku ?
  Predtým som používala locoid
  Ďakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, odporúčam navštíviť dermatológa, ktorý Vám nasadí vhodnú liečbu.

 • Ekzém počas tehotenstva

  , Autor: Mamicka10

  Dobrý deň pán doktor,
  Počas tehotenstva sa mi zhoršil ekzém na prstoch ľavej ruky. Kožná doktorka mi vypísala krém, ktorý som používala raz za deň(vecer) počas týždňa a pol. Neskôr som zistila, že daný krém bol s kortikoidmi. Zloženie podľa receptu je : ichtamoli 0,5 , belogent cr. 30,0 , belobaza ad 100,0, M.f ung , DS zvonku. Mast som používala od 26 TT. Týždeň a pol. Chcem sa spýtať môžem tento krém používať aj naďalej? Alebo tento krém predstavuje riziko pre plod? Vopred ďakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, je to otázka pre dermatológa, ktorý pozná lokálny nález a ktorý musí zvážiť prínos a riziko nasadenej liečby, prípadne Vám liečbu upraví alebo zmení. Lokálna aplikácia v malom množstve by nemala mať žiadny vplyv. Niektoré prípravky neprechádzajú cez kožu do krvného obehu, takže sa môžu užívať bezpečne aj počas tehotenstva.

 • Zodac

  , Autor: DianaLun

  Dobrý deň, rada by som sa opýtala na Vás názor. V tehotenstve sa mi zhoršili prejavy ekzému, na základe čoho mi urobili alergologicke testy. Ekzém riešim s kožnou a už je pod kontrolou. Ale alergologicka mi predpísala lieky Zodac, každý deň jednu tabletu. Iné prejavy alergie nemám žiadne. Sú tieto lieky bezpečné a je potrebné podľa vás ich brat aj v prípade ze iné prejavy sa neprejavuju? Ďakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, Zodac v spomínanej dávke užívať môžete, je to malá dávka. Prejavy nemáte práve kvôli užívaniu antihistaminika. Pri jeho vynechaní by mohlo dôjsť opäť k zhoršeniu ťažkostí.

 • Fotoliečba

  , Autor: DianaLun

  Dobrý deň, chcela by som sa opýtať ci je fotoliecba vhodná v tehotenstve vzhľadom k tomu ze je ekzém rapídne zhorseny a žiadne dovolene maste zatiaľ nepomohli.
  Ďakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, je to skôr otázka na dermatológa, ktorý najlepšie pozná nález. Lokálne aplikovaná fototerapia na tehotenstvo vplyv nemá.