• Ekzém počas tehotenstva

    , Autor: Mamicka10

    Dobrý deň pán doktor,
    Počas tehotenstva sa mi zhoršil ekzém na prstoch ľavej ruky. Kožná doktorka mi vypísala krém, ktorý som používala raz za deň(vecer) počas týždňa a pol. Neskôr som zistila, že daný krém bol s kortikoidmi. Zloženie podľa receptu je : ichtamoli 0,5 , belogent cr. 30,0 , belobaza ad 100,0, M.f ung , DS zvonku. Mast som používala od 26 TT. Týždeň a pol. Chcem sa spýtať môžem tento krém používať aj naďalej? Alebo tento krém predstavuje riziko pre plod? Vopred ďakujem

    Dobrý deň, je to otázka pre dermatológa, ktorý pozná lokálny nález a ktorý musí zvážiť prínos a riziko nasadenej liečby, prípadne Vám liečbu upraví alebo zmení. Lokálna aplikácia v malom množstve by nemala mať žiadny vplyv. Niektoré prípravky neprechádzajú cez kožu do krvného obehu, takže sa môžu užívať bezpečne aj počas tehotenstva.