• 2x biochemicke tehotenstvo

    , Autor: Maronecka

    Dobry den pan doktor. Minuly mesiac som na teste objavila 2 ciarky, bola som rada, nakolko sa o dietatko snazime. Avsak po tyzdni mi zacalo spinenie a neskor sa objavila normalna krv. Moj dr. To oznacil ako biochemicke tehotenstvo a mozeme sa snazit zas. Tento mesiac sa scenar zopakoval. Avsak spinit som začala po 2 tt meskania. Dr. Zobral hcg bolo nizke.. A zas biochemicke tehotenstvo. Mam 1 dieta ktore som vynosila normalne a pred tym sa mi to nikdy nestalo. Zacinam mat obavy, ze nieco nie je v poriadku ked sa to stalo 2 x. Viete mi prosím povedat, na ake vysetrenia sa mam objednat? Moj dr. Vravi len o biochemickom, ze sa to stava... Viem ze sa to stava. Ale kolkokrat sa to bude opakovat? Da sa tomu predist? Ďakujem za odpoved.

    Dobrý deň, biochemické tehotenstvo je pomerne časté, zistí sa väčšinou, ak si žena urobí tehotenský test príliš skoro. Preto je vhodné realizovať tehotenský test najskôr na 14. deň meškajúcej menštruácie. Ak by sa Vám aj napriek snaženiu a užívaniu kyseliny listovej nepodarilo otehotnieť, vhodné by bolo realizovať hormonálne testy, prípadne hematologické či endokrinologické vyšetrenie. Takto je sa veľmi ťažké objektívne vyjadriť.