Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
17,827 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • Tehotensky test

  , Autor: Anid157

  Dobrý deň ,
  Aktuálne som v 6 týždni tehotenstva. Toto je moje štvrté tehotenstvo 1x zamlčany potrat,2x biochemické tehotenstvo ,3x normálne s pôrodom. Mala som obavy tak som si pred dvoma dňami spravila tehotensky test a vyšla mi bordová druhá čiarka, dnes som si znova spravila test lebo mam pocit ze mi vymyzli tehotenské príznaky a druhá čiarka bola o odtieň bledsia ale stále výrazná. Testy som nerobila z ranného moču ale iba v doobednajsich hodinách.
  Mam sa niečoho obávať?
  Ďakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, tehotenský test má zmysel realizovať najskôr na 14. deň meškajúcej menštruácie. Ak už máte potvrdené tehotenstvo, nevidím dôvod na realizáciu tehotenských testov. Pri ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.

Podobné otázky

 • Tehotná?

  , Autor: Kiki63836

  Dobrý deň, týždeň pred ovuláciou sme mali pohlavný styk. Párkrát zasunul bez kondómu a potom si ho nasadil a spravil sa do mňa ale stále mal kondóm. No ale odvtedy sa cítim zvláštne. Bolesti brucha, hlieny v hrdle hlavne bolesti brucha pretrvávajú od ovulácie bojím sa že či nie som tehotná. Alebo to bude iba PMS . Menštruáciu mám dostať za 3dni

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, iba na základe opisu si skôr myslím, že tehotná nebudete. Odsledujte si to. Tehotenský test má zmysel realizovať najskôr na 14. deň meškajúcej menštruácie. Skôr realizovaný tehotenský test môže byť aj falošne negatívny. Pri ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Tehotenstvo

  , Autor: Nata2905

  Dobrý deň môžem sa opýtať po potrate sa snažíme o malé dnes mi mala prísť menštruácia ale zatiaľ nedošla test je negatívny je ešte možné že môžem byť len mi to test neukázal mám aj mykozu nikdy som ju nemala len raz a to keď som naposledy otehotnela

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, za predpokladu nechráneného pohlavného styku sa tehotenstvo vylúčiť nedá. Tehotenský test má však zmysel realizovať najskôr na 14. deň meškajúcej menštruácie. Skôr realizovaný tehotenský test môže byť aj falošne negatívny. Ak máte podozrenie na mykózu a nedá sa vylúčiť tehotenstvo, jednorázovo si môžete realizovať vaginálny výplach Cloginom alebo Rosalginom a následne si aplikovať vaginálne probiotiká večer pred spaním po dobu 7 až 10 dní.

 • Menzes

  , Autor: Bozena833

  Dobrý deň môžem sa spýtať, vyšli mi dva pozitivne testy , mešká mi to 5 dní no dnes má pobolieva pod brucho ako pri ms môžem byť tehotná? Keď začnem krvácať mám to brat tak že som potratila?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, tehotenský test má zmysel realizovať najskôr na 14. deň meškajúcej menštruácie. Ak Vám vyšli dva pozitívne tehotenské testy, s s najväčšou pravdepodobnosťou ste naozaj tehotná. AK dôjde ku špineniu, či zakrvácaniu, nemusí sa jednať o potrat. Špinenie, najčastejšie hnedou krvou, či krvácanie sa môže vyskytovať do 16. týždňa tehotenstva ako dôsledok tvorby cievnych prepojení medzi stenou maternice a choriónom, teda budúcou placentou. Pre jednoznačné potvrdenie alebo vylúčenie tehotenstva navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Sono nič neukazalo

  , Autor: Nikuš27

  Dobry deň.
  Rada by som sa opytala jednu vec. Vcera t.j. 3.4.2023 mi vysli vsetky testy pozitivne. Poslednu menstruaciu som mala 18.2.2023… viem ze tabulkovo by som mala byt cca 6tt… tak povedal moj lekar. Bola som hned aj na sone, no nevidel tam absolutne nic. Som vydesena.
  Kazdopadne tehotensky test clear blue ukazal 2-3tyzdne (od oplodnenia?)… neviem to vypocitat kedy cca mohli dojst k oplodneniu, nalolko dalsiu menstruaciu som mala dostat az okolo 22.3-23.3. Vo februari mi meskala menstruacia az 17 dni. Som zmatena a vydesena zaroven aby to nebol opat nejaky plany poplach. Dalo by sa nejak poradit? Na dalsie sono idem az 11.4.
  Vďaka, s pozdravom.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, tehotenský test má zmysel realizovať najskôr na 14. deň meškajúcej menštruácie. Skôr realizovať tehotenský test nemá veľký zmysel. Ak ste mali nepravidelný menštruačný cyklus, na základe poslednej menštruácie sa veľmi tehotenstvo datovať nedá. Tehotenský test Vám ukázal približný týždeň tehotenstva. V 3. týždni tehotenstva však na USG nie je ešte nič vidieť. Ak nemáte žiadne ťažkosti, je vhodné USG zopakovať s odstupom 10 - 14 dní. Pre jednoznačné potvrdenie tehotenstva sa realizuje odber krvi na beta HCG. Postupujte podľa odporúčaní Vášho obvodného gynekológa.

 • Tehotenstvo

  , Autor: Danielka304

  Dobrý deň chcela by som sa opýtať, v novembri som potratila v 9tt a teraz sa nám podarilo otehotnieť. Chcem sa opýtať kedy mám volať dr a mám si pýtať niečo na udržanie plodu?
  Ďakujem pekne za odpoveď
  Pekný deň

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, najprv je potrebné tehotenstvo potvrdiť a zadatovať. Užívanie progesterónu nemá vplyv na prípadné odumretie plodu. Príčin, prečo došlo k potratu v 9. týždni môže byť viacero. Užívajte kyselinu listovú v dávke 400ug denne. Ak máte pozitívny tehotenský test a odhadom už môžete byť v 7. až 8. týždni tehotenstva, pre potvrdenie tehotenstva navštívte Vášho obvodného gynekológa.