• Biometria plodu

    , Autor: kiki.fr

    Dobrý deň,dnes mi boli robené prietoky a biometria plodu na základe toho že sa pani doktorke zdal na minulotýždňovej poradni plod menší. Dnes mi by som mala byť podľa 1.screeningu 26+6 no na dnešnom meraní prietoky v norme ale biometria ma znepokojuje aj keď pani doktorka vravela že je to ok.
    Placenta fundus až PS BPD 62(25+3) HC 244(26+4) A.C. 199(24+4) FL 49(26+4) EFW 819g .
    Chcem sa opýtať je to v norme na na 26+6 týždeň ,keď tie týždne podľa meraní tak skáču ? Ďakujem veľmi pekne za odpoveď.

    Dobrý deň, hodnoty plodu sú v norme. Až odchýlka viac ako 4 týždne by sa považuje za patologickú a vtedy treba vylúčiť vnútromaternicové zaostávanie plodu v raste a placentárnu nedostatočnosť. Pri akýchkoľvek nejasnostiach sa nebojte pýtať vyšetrujúcich lekárov.