• Biometria plodu.

    , Autor: Michaela1994

    Dobrý deň.ja by som sa chcela opýtať na otázku.v
    sobotu som bola na pohotovosti lebo mam zapal prinosovych dutim a poslali ma najprv na gynekologické keďže som v 28.tyzdni a báli sa mi dat antibiotika.tam mi robili vyšetrenia.
    USG/TAS/TVS:IU grav.PP-KP,post.II,As+,PP+,AFI euhydramnion (AFI 14-15),Ri 0,65, S/D 2,87,placenta na PS,
    Biometria plodu:BPD 6,49-27/0, HC 23,14-25/1 ,AC 22,8-27/1, FL 5,12-27,3, OH:1019g je všetko vporiadku z týmito vysetreniami aj co sa tyka placenty.viem ze mala je otočená koncom panvovym lebo aj pohyby cítim stále len dole na mocovym mechurom.prvy porod som mala cisarsky.podla týchto vyšetrení mi nehrozí cisarsky?ďakujem za odpoveď

    Dobrý deň, uvedené výsledky USG sú v norme a primerané danému týždňu tehotenstva. Nemusíte sa obávať. Ak plod ostane otočený v postavení koncom panvovým, zadočkom, a navyše ste už po jednej sekcii, bude pôrod vedený plánovaným cisárskym rezom 7 až 10 dní pred termínom pôrodu. Ak je potrebné užívanie antibiotík, užívajte antibiotiká podľa odporúčaní vyšetrujúcich lekárov.