Poradňa gynekológa a pôrodníka

Poradňa gynekológa a pôrodníka
20,285 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij, MPH, ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

 

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa a pôrodníka
 • Tehotné

  , Autor: Marieta

  Dobrý deň mám ešte jednu otázku
  Ja som 8 týždni a vadí to keď veľa výtoku mám
  Za odpoveď vopred ďakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij, MPH

  Dobrý deň, výtok ako taký nemusí znamenať automaticky niečo zlé. Pošva produkuje aj za normálnych okolností sekrét. Odsledujte si to, ak máte pocit, že výtok zapácha, je ho veľa, či máte svrbenie, či pálenie, navštívte Vášho obvodného gynekológa.

Podobné otázky

 • Úzska panva

  , Autor: kikus

  Dobrý deň, dnes som mala poraďňu v nemocnici kde budem rodiť. Lekar mi povedal ze mam úzsku panvu a mala by som skusit anibal balónik aby som nemala vela šitia . Anibal som odmietala lebo s tim niesom stotožnená . Teraz na to velmi zneistilo , bola som na porod nastavena ved zvladneme to aj bez anibala a podobnych pomocok.Je to velky problem ak mam úzsku panvu? Dakujem.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij, MPH

  Dobrý deň, úzka panva a úzky pošvový vstup sú dve rozdielne veci. Aniball je pomôcka pre tehotné po ukončenom 36. týždni tehotenstva na cvičenie hrádze a celkovo pošvového vstupu pred spontánnym pôrodom na zníženie pravdepodobnosti potreby realizácie nástrihu hrádze pri pôrode. Nie je to však povinnosť cvičiť s Aniballom. U niektorých žien je dokonca cvičenie s Aniballom neodporúčané. Určite to zvládnete aj bez Aniballu. Ja ho pacientkam tiež odporúčam, ale ak nie ste na to psychicky nastavená, na silu s ním necvičte.

 • Vitamín C

  , Autor: som

  Dobrý deň,

  počas zimy som preventívne uživila vitamín C (celaskon) 1 tbl denne 250mg (užila som asi pól balenie cca 50 tbl). Teraz čítam že odporúčaná dávka v tehu je len 120mg. Multi preparáty pre tehotné neužívam. Prosím je tato dávka Ok, nemohla uškodiť? Som 29tt.

  Ďakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij, MPH

  Dobrý deň, nemusíte sa obávať, neužívali ste extrémne dávky vitamínu C. Na tehotenstvo to negatívny vplyv mať nebude.

 • Preparation H

  , Autor: Florencia 5

  Práve konkrétne na tento liek sa chcem spýtať pán doktor. Je to preparation H čapíky či si môžem dať ? Prosím vás poraďte

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij, MPH

  Dobrý deň, áno, môžete si aplikovať aj Preparation H. Môžu ho užívať tehotné ženy aj dojčiace matky.

 • Bryndza

  , Autor: Florencia 5

  Dobrý deň môžem jesť bryndzové halušky ak je bryndza pasterizovana a aj smotana? Všetko je z obchodu a je to pasterizovane? A môžem lyofizovane jahody? Objednala som ich zo sveta plodov pre tehotné ale radšej sa opýtam ďakujem.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij, MPH

  Dobrý deň, áno, môžete konzumovať všetky pasterizované produkty, ako aj lyofilizované jahody.

 • Tuniak

  , Autor: Florencia 5

  Dobrý deň môžem tuniaka v konzerve v prvom trimestri? Je tento tuniak nejako upravený tepelne?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij, MPH

  Dobrý deň, kvalitné rybie konzervy v tehotenstve nevadia, sú pre tehotné bezpečnou potravou. Samozrejme, s množstvom to netreba preháňať.