• Probiotika pri candide

    Som v prebiehajucom 29.tt. Po užívaní antibiotík sa v tele premnožila Candida Albicans. Po konzultácii s lekárom boli o.i. odporúčané aj vaginálne probiotika - v lekárni, ale aj na internete, boli ako vhodné pre tehotné odporúčané probiotika zn. Gyntima, druh Probiotica, ktoré však obsahujú extrakt zo šalvie. Informácie, ktoré mám, hovoria o obmedzeni uzivania tejto bylinky počas tehotenstva. Je teda naozaj bezpečné užívať tieto probiotika, ked idu zlozky priamo na sliznicu..? Ďakujem

    Dobrý deň, nemusíte sa obávať, Gyntima vaginálne čapíky Probiotica Forte môžete užívať aj počas tehotenstva. V štúdiách preukázali bezpečnosť počas tehotenstva. Medzi ďalšie prípravky, ktoré sú bezpečné počas tehotenstva je aj napríklad LactoFeel vaginálny gél.