• Guaracujan

    , Autor: zabka-2

    Dobry den, este doplnujucu otazku ohladom guaracujanu na tvrdnutie bruska (21tt), uzivam ho aj s magneziom ale nemoze samotny guaracujan uvolnovat aj krcok (skracoavat, otvarat) kedze uvolnuje svaly? Dakujem

    Dobrý deň, otváranie a skracovanie krčka maternice môže byť spôsobované viacerými faktormi, napr. infekciou. Čo sa týka princípu užívania magnézia alebo guajacuranu, slúžia na uvoľnenie svalových dráh maternice, tým že maternica nebude napätá, steny maternice nebudú pôsobiť na plod, plod sa nebude tlačiť na krčok a krčok sa nebude skracovať ani otvárať. Je to ako princíp otvárania sa pri pôrode - kontrakcie spôsobujú tlak na plod, ktorý sa tlačí cestou najmenšieho odporu, teda na krčok maternice. Postupujte podľa odporúčaní Vášho obvodného gynekológa a v prípade akýchkoľvek ťažkostí alebo nejasností ho kontaktujte.