• Rh faktor

    , Autor: lucka-152

    Dobry den,
    mam krv Rh-, manzel Rh+. Lekar mi vravel ze v 28 tyzdni dostanem injekciu aby som proti krvi babetka netvorila protilatky. Objednana som vsak na poradnu az v 28tt+4. To je vlastne 29tyzden. Nie je to neskoro? Ci ten tyzden 28tyzden je iba priblizne a moze sa to podat aj par dni po?
    Dakujem

    Dobrý deň, štandardne stačí podať antiD protilátky až po pôrode, v prípade, že novorodenec bude mať krv s Rh+. Ak vy máte krvnú skupinu s Rh-, protilátky proti plodu v tomto tehotenstve tvoriť nebudete, nemusíte sa obávať. Ak novorodenec bude mať krvnú skupinu s Rh-, spomínaná injekcia potrebná nie je.