• Toxoplazma

    , Autor: Luna22

    Dobrý deň, môžem sa opýtať ak som mala negatívne výsledky krvné na infekčné ochorenia počas prvého trimestra, usg, morfologické vyšetrenie dieťaťa je v poriadku a ide tak ako má ísť tak či by malo byť nejaké riziko,že či náhodou som neprekonala toxoplazmu. V druhom trimestri, asi tak v 17 tt som jedla Burger kde zrejme nebol stred mäsa úplne spracované, mäso bolo hovädzie, samozrejmé som si to všimla až po konzumácii . Nemala som žiadne ťažkosti ako prejavy chrípky, tráviace ale teraz keď ma postrehlo prechladnutie pred minulý týždeň,už som zdravá,tak uvažujem nad tým.
    Teraz som v 31 ukončenie týždňa. Na poslednom morfologickom ( v 30tt) neboli žiadne abnormality a doteraz aj kontrola prebiehala, že je všetko v poriadku.
    Môžem sa opýtať ešte v 32 tt sa aké krvné testy vykonávajú? Len na rh Faktor, syfilis, chlamýdie, krvný obraz? Ďakujem .

    Dobrý deň, štandardne sa v III. trimestri nerealizujú testy na pohlavne prenosné ochorenia. To sa realizuje na začiatku tehotenstva vrámci vstupných vyšetrení. Počas tehotenstva sa sleduje hladina IgG a IgM Rubeoly a Toxoplazmózy. Okrem toho sa sleduje krvný obraz a protilátky krvnej skupiny. Ak boli výsledky všetkých vyšetrení v poriadku, nemusíte sa obávať.