• Toxoplazma v tehotenstve

    , Autor: Sandra219

    Dobry den chcela by som sa informovat ohladom toxoplazmy od 17 tyzdna uzivam lieky rovamycin 2 krat za den ... Vysledky s krvy na infekcnom mi vysli 16 februar : Iga elisa 1:122 igg avidita elisa 16,7 igm elisa 1:177 kfr 1:16 igg eclia 366. 9 marec: Iga elisa 1:142 igg avidita 29,3 igm elisa 1:136 kfr:1:32 igm ecilia 1,12 igg ecla 355 ... vedeli by ste mi podla vysledku zhodnotit ? V zavere v sprave som mala ze vysledky svedcia skor o latentnom štádiu momentalne som v 21 tyzdni tehotenstva ... zatial vsetky sona aj morfologicke v 20tyzdni co som absolvovala aj geneticke vysetrenia vsetko je v poriadku ... je tam stale volake to riziko ? dakujem za odpoved

    Dobrý deň, áno, výsledky svedčia o odznievajúcej až latentnej infekcii. Predpokladám, že ťažkosti nemáte žiadne. Ak boli výsledky všetkých spomínaných vyšetrení negatívne, ste pravidelne sledovaná a máte nasadenú potrebnú liečbu, je veľká šanca, že dieťa bude úplne zdravé.