• rozdielny RH faktor

    , Autor: Mimi1809

    Dobry den prajem, som na konci 19. tyzdna tehotenstva. Som 0RH negativ, partner RH pozitiv. Chcem sa spytat, ci je potrebne dat injekciu Regha na protilatky uz pred porodom, myslim, ze niekde sa uvadza 22.-24. tyzden, alebo ju staci podat az po porode. Co odporucate, prosim?

    S pozdravom a vdakou. :)

    Dobrý deň, v minulosti sa anti-D podávala u Rh negatívnych matiek v 20. týždni tehotenstva. V súčasnosti je to však už skôr zastaralé a nepoužívané, aj keď sa s tým ešte v niektorých ambulanciách obvodných gynekológov dá stretnúť. Ak sú protilátky, vyšetrované počas tehotenstva trikrát, negatívne, nie je potrebné podávanie anti-D protilátok počas tehotenstva. Po pôrode sa vyšetrí krvná skupina a Rh faktor novorodenca a v prípade potreby sa Vám do 72 hodín od pôrodu, ešte v pôrodnici, podá anti-D protilátka.