• Zlatý stafylokok

    , Autor: domi-2

    Dobrý deň, chcela som sa opýtať, pri výtere v 36tt mi bol zistený zlatý stafylokok a dr. mi dal vyrobiť amoxicilinove čapíky na 10 dní, avšak druhý dr. mi povedal, že je to zbytočné, nakoľko sa to môže vrátiť a bude sa to riešiť pri pôrode, momentálne som 37+2. Nemôžu atb uškodiť bábätku? A čo teda robiť? Užívať ich alebo nie? Včera som si dala prvú čipku a neviem teda či áno alebo nie. Ďakujem za odpoveď.

    Dobrý deň, Amoxicilin je v tehotenstve bezpečný, vy hom máte k tomu ešte predpísaný lokálne, teda do pošvy, nemusíte sa vôbec obávať. Pri pôrode skôr sledujeme výtery z pošvy na prítomnosť Streptococcus agalactiae, teda GBS. Staphylococcus aureus sa bude musiť preliečiť aj tak. Nepoznám výsledky kultivácie a citlivosť danej baktérie na antibiotiká, ale Váš lekár áno, preto Vám predpísal dané antibiotiká. Pri akýchkoľvek nejasnotiach alebo ťazkostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.