• Meškanie menštruácie

    , Autor: lubka

    Dobrý deň, chcela by som sa spýtať, či negatívny tehotenský test 18 dní po styku môžem považovať za hodnoverný. Mám ročnú dcérku, ktorú stále kojím, za posledné dva mesiace snáď aj každú 1-1,5 hodinu - vo dne v noci. Od septembra 2013 sa mi viac menej ustálil cyklus na 28 dní. V deň, keď som očakávala menštruáciu sme mali styk, nakoľko som myslela, že to už je bezpečné, no doteraz neprišla (bolo to 8.2. - styk dlho predtým nie, ani potom) Môže to byť tým častým kojením alebo môžem byť tehotná a test to ešte neukázal?

    Dobrý deň,
    počas intenzívneho kojenia je menštruačný cyklus nepravidelný a meškajúca menštruácia je absolútne bežná záležitosť. 18 dní po pohlavnom styku by tehotenský test ukázal pozitivitu v prípade, že by ste boli tehotná.