• co robit?

    , Autor: zuziku

    Dobry vecer,
    som v 12.tt a bola som chora. Prve dva dni som mala teplotu okolo 38 - vzdy mi klesla bez paralenu, bolelo ma hrdlo a mala som zastavenu nadchu. Dost som lezala, liecila sa prirodne. Z vyteru hrdla mi ale zistili haemophilis spp. Obvodna lekarka mi chcela dat antibiotika - augmentin, ktory som ale odmietla. Momentalne sa citim uz celkom dobre, hrdlo ma neboli, nadcha presla (davam si este bioparox - ostavaju mi nejake dva dni este..) Co ma trapi je, ze obcas mi skace telota, jeden den ju nemam a dalsi mam 37, alebo 37,1...Chcem sa spytat, ci podla vas je nevyhnutna ta antibioticka liecba,alebo ta obcasna teplota nic neznamena ked mi uz nic ine nie je? Ak aj treba antibiotika, poradili by ste mi nejake ine, vhodnejsie v tehotenstve? Dakujem vam naozaj velmi pekne.

    Dobrý deň,
    Augmentin sú antibiotiká, ktoré sú vhodné pre tehotné ženy, hoci ich užívanie (ako aj užívanie všetkých liekov vo včasnom tehotenstve) je potrebné zvážiť. Pani doktorka vám však veľmi správne doporučila preliečenie antibiotikami, pretože by ste si mohli dieťatko nakaziť po pôrode. Na čo ste asi bohužial nemysleli. Teraz nejde o teplotu, skôr o možnú nákazu vášho novorodenca, na druhej strane taktiež sa vám váš staav môže zhoršiť pretože ste sa neliečili vôbec adekvátne. Aj keď chápem vašu snahu ochrániť plod pred nežiadúcimi účinkami antibiotík, niekedy je lepšie posluchať lekára.