• Slabinová hernia

    , Autor: Andrejkaa

    Dobrý deň,
    som v 28tt a asi 2 týždne dozadu sa mi spravil pruh v pravej slabine. Je to vidieť, keď stojím a po zatlačení sa mi vráti. Urobili sa mi v tom mieste tam aj menšie varixy a aj na stehne pravej nohy.
    Môžem rodiť prirodzene s tým pruhom? A dá sa stým teraz počas tehotenstva niečo robiť? Môj gynekológ sa nevedel k tomu vôbec vyjadriť.
    Ďalšia otázka je, že môžem preventívne užívať Mobivenal na tie novo vzniknuté varixy? Detralex je asi na predpis.

    Ďakujem

    Dobrý deň, bez videnia nálezu sa Vám takto neviem bližšie objektívne vyjadriť. Odporúčam chirurgické vyšetrenie, kde chirurg zhodnotí nález a určí ďalší postup. Detralex užívať môžete, áno, je však na predpis.