• Malý plod

    , Autor: odbornik6

    Pani doktorka, dnes som bola na ultrazvuku som v 7tt + 6 dní a plod meral 3,7 mm, žltkový vak 5,1 mm, akcia srdiečka bola,. Nie je to málo 3,7 mm, myslím si ze ovuláciu som mala neskôr. Je to v poriadku, mám strach.

    Dobrý deň,
    veľkosť je trošku menšia ako by v daný týždeň mala byť, no nemusíte sa dopredu strachovať, je možné, že je to spôsobené tým, že k otehotneniu došlo naozaj neskôr, potom sa termín pôrodu upraví. Dôležité je ako za týždeň babätko narastie.