Poradňa gynekológa a pôrodníka

Poradňa gynekológa a pôrodníka
20,745 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij, MPH, ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

 

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa a pôrodníka
 • otazka

  , Autor: odbornik6

  dobry den chela by som sa opytat ako je to s bodovanim cervix score v 4mesiaci,mala by tam bit nula co som si pozerala tehotensku knižku a tam je na pravom boku pisane take bodovanie a pri multi ta začina od 18t.t a su tam 2body napr.keby sa mi krati krčok a dostanem 2body je to ok

Podobné otázky

 • Podootazka

  , Autor: Florencia 5

  Prepáčte ešte sa spýtam na ten femibion 2 a magnézium lebo sa píše že tam treba aspoň dvojhodinový odstup kvôli tomu že femibion ma železo a nejaké vitaminy a spolu a femibionom sa vylučuju ? Preto sa pýtam či nevadí že som to vzala naraz spolu dve tabletky magnézia a femibion ? Lebo ráno som mala už dve tabletky magnézia ráno o šiestej potom ráno o desiatej dve a teraz na obed som dala femibion a až o druhej dávam magnézium lenže tak som mala bolesti že som to užila naraz?vždy dávam dvojhodinový odstup ale len preto sa pýtam že či nemôžem ublížiť bábätku že som užila aj magnézium naraz aj ten femibion dokopy? Či to nevadí?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij, MPH

  Dobrý deň, správne dodržujte dvojhodinový odstup. Nedodržanie dvojhodinovému odstupu však nemá vplyv na tehotenstvo, nepoškodí plod, iba môže dôjsť k zníženému vstrebaniu tabliet. Nemusíte sa obávať.

 • Staphylococcus aureus

  , Autor: Lucka22

  Dobrý večer,

  napadla ma ešte otázka, nakoľko som si veľa o tomto náleze čítala, je potrebné testovať aj moč a pripadne krv na prítomnosť Staphylococcus aureus v prípade, ak mi bol zistený v pošve?
  Ďakujem a prajem všetko dobre.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij, MPH

  Dobrý deň, záleží od ťažkostí, ako aj viacerých okolností. Napríklad vrámci hospitalizácie vyšetrujeme okrem výteru z pošvy aj moč, samozrejme realizujeme aj odbery krvi a v prípade pozitivity aj v moči aj v pošve nasadzujeme celkovú antibiotickú liečbu. Ak máte ťažkosti s pálením, či svrbením v pošve, teda je u Vás prítomná infekcia iba v pošve a bude podaná adekvátna lokálna liečba, malo by to byť v poriadku. Takto sa Vám však neviem bližšie objektívne vyjadriť. Odporúčam pri pretrvávaní ťažkostí, ako aj v prípade nejasností navštíviť Vášho obvodného gynekológa.

 • Doplnenie

  , Autor: Lucik...

  Dopĺňam podotázku k odpovedi na moju predchádzajúcu otázku https://mamaaja.sk/poradne/poradna-gynekologa/tehotenstvo-a-dojcenie/otazka-69966

  Bruško mi celé tvrdne počas dňa bežne už niekoľko týždňov, preto som bola aj v nemocnici na liečbu MgSO4 v 30tt. Keď cely deň len ležím tak mi tvrdne len raz za čas aj v leže, keď častejšie chodím alebo niečo robím tak je to aj počas chôdze alebo sedenia. Myslite si, že teda môžem chodiť na návštevy a prechádzky aj napriek tomu? Alebo radšej ostať ležať do začiatku toho 37tt?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij, MPH

  Dobrý deň, ak budete kľudnejšia doma, dodržujte odporúčania obvodného gynekológa, ktorý sa Vám bude vedieť najobjektívnejšie vyjadriť. Ak však nemáte časté tvrdnutie brucha, nemusíte iba ležať.

 • Podootazka

  , Autor: Florencia 5

  Je to veľmi málo pravdepodobné ale nie nemožné tak len sa chcem spýtať či je dôvod na obavu alebo aká je šanca na nakazenie. Ďakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij, MPH

  Dobrý deň, určite nie je dôvod na obavu. Ak by sme mali pozerať na všetko s obavami, nevyšli by sme nikdy z domu. Nemusíte sa obávať.

 • Palpačne vyšetrenie

  , Autor: Florencia 5

  A este posledna otazka pan doktor a uz vas nebudem otravovat casto ma teraz kontroluju palpacne zo spodu kvoli infekcii čo mám ci sa neotvara krcok nemoze také casté palpacne vysetrenie uskodit a poskodit krcok? Dakujem za odpoved

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij, MPH

  Dobrý deň, nemusíte sa obávať, gynekologické palpačné vyšetrenie krčka maternice nepoškodí plod, ani krčok. Postupujte podľa odporúčaní vyšetrujúcich lekárov zdravotníckeho zariadenia kde ste hospitalizovaná.