• Progesterón

    Dobrý deň, chcela by som sa spýtať, ak som bola na hormonálny profil na 25.deň cyklu a mala som progesterón 2,06 nmol/l je to nízka hodnota? Hneď v ten deň som potom dostala aj menštruáciu. (Lebo viem, že v 2. polovici cyklu by mal byť 10,62 až 89,14 nmol / l) Lenže neviem v ktorej fáze sa to ráta, že som bola pri odbere ja, keď som v ten deň navečer dostala menštruáciu.
    Prípadne, kedy treba brať krv, aby som zistila či prebehla ovulácia?
    Vopred ďakujem za odpovede.

    Dobrý deň, ak ste v deň odberu krvi dostali menštruáciu, čo spadá už do folikulárnej fázy, hodnota progesterónu by bola primeraná. Je vhodné realizovať hormonálny profil na 3. a 18. deň cyklu, kedy sa dá naojobjektívnejšie povedať, či k ovulácii došlo alebo nie. Na základe jednej hodnoty, navyše na 25. deň cyklu, kedy ste zároveň dostali menštruáciu sa nedá objektívne vyjadriť.