• Nízky progesterón

    Dobrý večer.
    Chcela by som sa spýtať či závisí správna hodnota progesterónu od ovulácie?
    Ovuláciu mám potvrdenú, ale jedna hodnota progesterónu v 2.fáze mi vyšla nízka.
    25.deň cyklu 2,06 nmol/l, avšak ten deň som aj dostala menzes, takže neviem v ktorej fáze som bola. Ráta sa to už skôr do folikulárnej, alebo ešte do luteálnej?
    Doktor mi k tomu nepovedal nič.
    Ak ho mám nízky môže to robiť problém s otehotnením?
    Vopred ďakujem za odpoveď.

    Dobrý deň, ak ste v deň odberu dostali menštruáciu, je to už súčasť folikulárnej fázy. Nepoznám však bližšie výsledky hormonálneho profilu, ani ďalšie okolnosti a informácie, takže sa Vám takto neviem bližšie objektívne vyjadriť. Pri nejasnostiach sa nebojte pýtať Vášho obvodného gynekológa, ktorý pozná všetky výsledky vyšetrení, nálezy, informácie, ako aj okolnosti a najobjektívnejšie sa Vám bude vedieť vyjadriť.