• Neplodnosť

    , Autor: Beatrice 122

    Dobrý deň,pán doktor
    Ja mám 28 rokov,od 17mam nepravidelný cyklus,od februára tohto roku riešim problém s otehotnením,dnes som bola na folikulometrii a najväčší mám 9mm mám práve 13dc,povedal lekár,že môže sa stať ešte dominantným ale aj nemusí,v máji čo má odoslal na diabetologiu a endokrinologiu,sa potvrdila inzulínova rezistencia,ale asi bez PCO,a zvýšené protilátky na štítnu žľazu,beriem euthyrox a v júli idem na krv a na kontrolu,či sa to trochu už znížili tie protilátky,hormonálny profil mi bral v marci mám ho úplne v poriadku,len tie zvýšené protilátky na štítnu,a nízky progesterón som mala vo februári lebo vtedy som mala rozhadzany cyklus,teraz mávam posledné tri mesiace 39,33,36 cyklus,ale používam vitex jahňací,a chcem sa Vás spýtať ten dominantný folikul má mať 24mm?,či prebieha už u mňa ovulácia tak isto neviem,a chcem sa Vas spýtať ,kedy by ste nasadil hormonálnu liečbu?A aký máte názor na včeliu materskú kašičku,lebo tá môže prispieť na dozrievanie folikulov a zmierniť inzulínovú rezistenciu,ja od 14.5.bwriem glukophage 750,ja som dosť silná ale už som aj smutná,veľmi si prajem dieťa,ale viem že musím byť trpezlivá ale je to už ťažké,a s tými folikulmi to bolo také raz boli,potom zase neboli,teraz zase sú ale sú málo,ďakujem veľmi pekne za odpoveď,ako by ste to riešili vy. Prajem Vám pekný deň. S pozdravom Beáta.

    Dobrý deň, je veľmi ťažké sa takto bližšie objektívne vyjadriť bez poznania všetkých (ešte aj nerealizovaných) vyšetrení. 9 mm folikul nie je pravdepodobne dominantný. Čo sa týka hormónov, hormonálny profil u Vás môže byť v poriadku, nehovorí to ale nič o ne/prebiehajúcej ovulácii, čo môže byť príčinou neúspechu otehotnenia. Je potrebné zistiť, či vôbec ovulujete. Realizujte si všetky plánované vyšetrenia, až následne potom s negatívnymi výsledkami by som riešil možnosti hormonálnej liečby. Samozrejme, diabetes, ako aj hypotyreóza do značnej miery môžu skomplikovať tehotenstvo, či samotné otehotnenie.