Poradňa gynekológa a pôrodníka

Poradňa gynekológa a pôrodníka
20,225 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij, MPH, ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

 

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa a pôrodníka
 • Embryotransfer

  , Autor: Jasm

  Dobrý deň chcem sa spýtať bola som pondelok na embryotransfere kolko trva kým sa embryo uhniezdy a ako zistím ze sa uhniezdilo.dakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij, MPH

  Dobrý deň, čo sa týka uhniezdenia, je to individuálne u každej ženy, väčšinou však trvá 1 až 2 dni. Predpokladám, že Vás v centre asistovanej reprodukcie poučili o ďalšom postupe, o odbere betaHCG o 14 dní od dátumu vkladu, ako aj o ďalších okolnostiach. Ak bude betaHCG pozitívne, s najväčšou pravdepodobnosťou došlo k úspešnému vkladu. Postupujte podľa odporúčaní lekárov centra asistovanej reprodukcie, kde bol vklad realizovaný.

Podobné otázky

 • Embryo

  , Autor: Jasm

  Dobrý deň chcem sa spýtať som 5 deň po embryotransfere ze mala by som už pocitovat nejaké zmeny keby sa uhniezdilo ci ani nemusím.Ešte že som si dávala aj to lepidlo co sa dava ma to lepšiu šancu sa uchytiť ci ani nie.chcela by som vedieť ze ma pobolieva podbruchom obcas ako keby mam dostať menštruáciu a aj vajecniky a prsia môže to byť ze sa to podarilo.dakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij, MPH

  Dobrý deň, nemusíte pociťovať žiadne ťažkosti, ani zmeny. Spomínané pobolievanie v podbrušku, či napätie v prsníkoch môžete pociťovať. Nehovorí to o prípadnom úspechu, ani neúspechu. Odsledujte si to. Pokračujte v odporúčaní lekárov centra asistovanej reprodukcie, kde ste sledovaná a liečená.

 • Embryotransfer

  , Autor: Jasm

  A ako zistím ze sa mi embryo uhniezdilo

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij, MPH

  Dobrý deň, musíte počkať na plánovanú kontrolu, kedy sa po 14. dňoch realizuje odber krvi na betaHCG. Inak to netistite. Ako som Vám už písal, postupujte podľa odporúčaní lekárov centra asistovanej reprodukcie, kde bol vklad realizovaný.

 • Neúspešný druhy KET

  , Autor: MataMata

  Dobrý deň pan doktor, 11.11.2022 som absolvovala druhy neúspešný KET. Prvý bol úspešný, ale v 8 týždni moja pani doktorka zhodnotila a aj to tak bolo, ze plod sa ďalej nevyvija. Následne o cca týždeň som aj spontánne potratila. Teraz ako som spomínala, 11.11. sme boli na KET, bolo už posledne, pretože viac embryí už nemáme. Samozrejme ze ideme na ďalšie IVF, ale poprosila som moju doktorku, ci by ma nemohla poslať na nejaké vyšetrenia napr. na endokrinológiu, alebo na nejaké genetické testy, ktoré by nam už mali byt po neuspechoch otehotnieť automaticky hradené zo ZP. Pani doktorka ma sama pri prvom a zatiaľ jedinom tehotenstve posielala na endokrinológiu, ale v ten deň sme aj zistili ze z tehotenstva nič nebude tak sa na to aj zabudlo. Dnes keď som sa dozvedela ze tehotná po druhom KET nie som, tak som sa pýtala za tieto vyšetrenia, ze rada by som tam išla. Ale pani doktorka mi povedala ze ci nam v CAR vyšetrenia nerobili a ze skôr by ma poslala na imunológiu. Ide mi o to, ze mne je jedno kam ma pošle ak to ma zmysel a maju mi tam niečo zistiť co mi pomôže aby som zostala tehotná a porodila zdravé žive dieta, ide mi o to, ze som psychicky hotová, ze ani 2x som nie tehotna, peniaze nemáme toľko, ze by som ich len tak mohla rozhadzovat von oknom, keďže to cele IVF stoji nehorázne peniaze a chcem sa teda opýtať ci ja ako pacientka ktorá ma nízke AMH a priateľ ma veľmi zlý spermiogram, ci nemám zo zákona uz po 2 neúspechoch na tieto ďalšie vyšetrenia ci uz na genetike, alebo na endokrinológii nárok. V CARe nam žiadne testy nerobili, pretože by sme za ne museli zaplatiť ďalšie sto až tisíce eura a žiaľ, nejak nemáme peniaze len tak odložené na poličke. Pred 2 rokmi sme absolvovali genetiku a tam nam robili obom karyotyp a Annexin M2 haplotyp, a priateľovi ďalšie testy ohľadom spermií. Na základe toho sa zistilo ze počas všetkých tehotenstiev s priateľom si budem musieť pichať fraxiparine. U mňa vážnejší problém nebol, len to nízke AMH. Fakt ma len zaujíma ci môžem žiadať o ďalšie vyšetrenia, alebo nemám na ne vôbec nárok? Pretože aj dnes som si u pani doktorky pripadala ako keby som ju prosila o niečo co mi ma ona z jej vrecka zaplatiť. Ďakujem za vašu odpoveď.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij, MPH

  Dobrý deň, za týchto okolností je u Vás vhodné realizovať hematologické, endokrinologické, imunologické vyšetrenia. Ak boli genetické vyšetrenia realizované pred dvomi rokmi, je na zvážení, či by nebolo vhodné zopakovať aj tieto vyšetrenia. Váš obvodný gynekológa Vám vie vystaviť výmenné lístky, aby ste mohli postupne realizovať všetky tieto vyšetrenia, ktoré by mohli odhaliť mutácie, alebo iné príčiny, ktoré u Vás spôsobujú opakované potraty alebo neúspešné embryotransfery. Takto sa Vám neviem bližšie objektívne vyjadriť.

 • Operačný zákrok pred KET

  , Autor: Timi02

  Dobrý deň, 13.6. idem na operáciu nosnej prepážky. Presne v ten istý deň mi vychádza aj menštruácia. Som po IVF, 1x neúspešný KET. Chcem sa opýtať, že ak by som išla v tomto cykle na druhý KET čo by cca vychádzalo začiatkom júla, či má daný operačný zákrok nejaký negatívny vplyv na výsledok? Vopred Ďakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij, MPH

  Dobrý deň, je to skôr otázka na lekárov centra asistovanej reprodukcie, či je u Vás naplánovaná v dohľadnej dobe nejaká hormonálna liečba. Ak nie, samotný operačný výkon počas obdobia menštruácie nemá vplyv na embryotransfer, ktorý by mal byť realizovaný o 2 - 3 týždne po operácii prepážky.

 • KET

  , Autor: Ľudmilka xxx

  Dobrý deň mám 29 r. A mala by som na Vás otázku, s partnerom sme absolvovali 1 krát IVF po mesiaci sme šli na KET a vložili mi 1 embryo blancocysta. Na krvné testy mám ísť 3.8. A od 5 dňa mám pocity ako pred menzesom každý deň a to je 11 deň od transferu.
  Mám citlivé prsia a jemne zvatcsene. Iné príznaky nemám. Beriem estrofen 6 mg 2x3a ultrogestan 2x2 . Test som si nespravila. Viete mi poradiť či je možnosť že sa To podarili alebo prečo stále mám take príznaky ďakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij, MPH

  Dobrý deň, popisované prejavy sú pomerne častými príznakmi. Takto sa Vám neviem vyjadriť, či bol embryotransfer úspešný alebo nie. Samozrejme, je tu pomerne reálna možnosť, že sa embryotransfer vydaril. Odporúčam postupovať podľa lekárov centra asistovanej reprodukcie.