• Operácia po biochemickom potrate

    Dobrý deň, pán doktor, prosím o radu. Po IVF KET som spontánne potratila v 6tt. V maternici nebol prítomný gestačný vak.
    Ďalší KET po prvom neúspešnom môžem podľa lekára absolvovať hneď po prvej menštruácii.
    V centre asistovanej reprodukcie mi pred KET odporučili odstránenie obidvoch vajcovodov z dôvodu, že sú upchaté. Ako dlho teraz musím čakať, kým budem môcť ísť na odstránenie vajcovodov? Musím čakať na prvú menštruáciu? Ak áno, prečo je to tak?
    Ďakujem za odpoveď.

    Dobrý deň, nie, odstránenie vajíčkovodov sa dá realizovať prakticky kedykoľvek. Nemusí tam byť limit. Treba si však určiť poradie a priority. Či najprv realizovať odstránenie vajíčkovodov a potom embryotransfer alebo najprv vyskúšať embryotransfer. Vhodné je to prekonzultovať s lekármi centra asistovanej reprodukcie, kde ste sledovaná a riešená, ktorí sa Vám budú vedieť najobjektívnejšie vyjadriť.