Poradňa gynekológa a pôrodníka

Poradňa gynekológa a pôrodníka
20,225 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij, MPH, ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

 

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa a pôrodníka
 • Výtok

  , Autor: lucik19

  Dobrý deň, je normálny bielo žltkastý výtok po tabletke po(2 týždne od uzitia). Mala som aj hnedý päť dní po užití to skončilo a teraz už štvrtý deň takýto. Ďakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij, MPH

  Dobrý deň, spomínaný žltobiely výtok nemusí súvisieť s užitím tabletky núdzovej antikoncepcie. Vylúčiť sa to však nedá. Nemusí sa jednať o patológiu. Za predpokladu včasného a správneho užitia tabletky hormonálnej antikoncepcie je pravdepodobnosť tehotenstva malá. Odsledujte si to.

Podobné otázky

 • Negatívne

  , Autor: Majka3208

  Dobrý deň pán dr.
  28.2 som mala gynekológom potvrdenu ovuláciu. Snažíme sa o bábätko.
  Už týždeň má boli podbruško. Menštruáciu mávam ako hodinky pre na 29 deň cyklus.
  Dnes mám 30 a stále nič. Len bolesti podbruska. 4 dni dozadu som mala slabo žltý husti výtok bez zápachu (bez pálenie svrbenia).
  Testy sú však negatívne.
  Čo by to prosím mohlo byt? Ďakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij, MPH

  Dobrý deň, príčin meškajúcej menštruácie môže byť viacero. Samozrejme, za predpokladu nechráneného pohlavného styku sa tehotenstvo vylúčiť nedá. Tehotenský test má však zmysel realizovať najskôr na 14. deň meškajúcej menštruácie. Skoro realizované tehotenské testy môžu byť aj falošne negatívne. Odsledujte si to. Pri meškaní menštruácie aspoň 2 -3 týždne si realizujte tehotenský test, prípadne pri ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Ružové špinenie

  , Autor: Klaudi❤️

  Dobrý deň u 2 roky sa snažíme o druhé bábätko. Mala som problémy po vysadení antikoncepcie. Menzes mi niekedy neprišiel aj pol roka chodila som stále na vyvolavacky brala lieky clostilbelgit ale nezabralo nič tak sme sa na to vykaslali Dr mi nasadil duphaston na úpravu menzesu. Menzes začal chodiť pravidelne. Pred 2 mesiacmi mi ale začal meškať tak som si spravila tehu test vyšiel slabo pozitívny. Tak o 3 dní som skúšala znovu a čiarka bola silnejšia.. Avšak o týždeň na to som začala špinit, spinila som 2 dní. Nedeľu a pondelok v pondelok som bola aj u Dr a povedala som mu ze mi vysiela pozitívny test. Spravil mi sono ale nič nevydel tak zobral krv volala som za ne na druhý deň ale výsledok bol negatívny ale hcg bolo mierne zvisene 5/6.. Následne o 3tydne mi menzes prisiel to bolo 19.11 bol normálny ako obvikle. Ďalší Menzes som mala dostať 17.12. Ktorý sa dodnes nedostavil.. Ale stalo sa mi že týždeň pred menzesom som mala asi 4 dní jemne ružovkaste špinenie nebolo stale ani som nepoužíval menštruáčne pomôcky bolo to len na papieri keď som bola na WC. Žiadne bolesti ale nič som nemala. Robila som si na tretí deň meškajucej menštruácie tehotensky test bola na ňom vidno úplne slabulinká druhá čiarka. Neprezivala som to tak keďže aj naposledy bola silnejšia a nič z toho nebolo. Počkám ešte týždeň a spravím si znovu.. Chcem sa len opýtať či je možné že by sa nám konečne poštastilo a mohla by som byť tehotná? Niekedy mám divne pocity ale neviem ci si to len ja nenamyšlam alebo to je naozaj tak.. v práci mi raz prišlo nevoľno na zvracanie ale po hodinke to prešlo. Zvikne ma pichať v podbrušku ale to fakt len občas. Zviknem mávať taky pocit na vracanie ale nevraciam..začalo mi veľmi chutiť jesť nejedavala som toľko a aj som pribrala 2,5kg. Pobolieva ma hlava občas, mam pocit ako by sa mi krutika hlava a je mi. Na odpadnutie môže mať s tým súvis? Dnes má pobolieva aj brucho sem tam ako pri menzese ale ani náznak že by mal prísť, mam len silnejší čistí prehliadny výtok pripomína mi to bielok vajíčka, Momentálne mi menzes mešká už 10 dní test skúsim spraviť o týždeň aby bol výsledok presnejší.. Môžu to byť príznaky tehotenstva to čo pociťujem alebo nie. Ďakujem za odpoveď

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij, MPH

  Dobrý deň, tehotenský test má zmysel realizovať najskôr na 14. deň meškajúcej menštruácie. Skôr realizovaný tehotenský test môže byť aj falošne pozitívny. Ak však bolo beta HCG 6, jednalo sa pravdepodobne o tzv. biochemické tehotenstvo. Čo sa týka aktuálnych prejavov, áno, môžu byť príznakom tehotenstva. Odsledujte si to. Pri ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • IUI -ovulácia

  , Autor: Kami9

  Dobrý deň, chcem sa opýtať , v pondelok 20.10. Som bola na sone a pani doktorka zistila, že mám folikul veľkosti 16mm na 13DC po užívaní clostylbegytu , v stredu som si pichla injekciu ovitrelle a v piatok mám prísť na IUI, len v utorok som cítila bolesť v podbrušku a mala som výtok ako vaječné bielok. Obávam sa , že ovulácia už prebehla a tým pádom je zbytočné IUI. Chcem sa spýtať , či je možné že vajíčko dozrelo tak rýchlo a ešte sa aj uvoľnilo? Nejako sa mi to nezdá , ale nechapem prečo momentálne nemám žiadne priznaky prichádzajúcej ovulácie . Mávam
  Skor dlhšie cykly, mám PCOS, partner má terazoozoospermiu (2%)
  Ďakujeem za odpoveď

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij, MPH

  Dobrý deň, pri ovulácii nejde o dozretie vajíčka, ale o dozretie dominantého (Graafovho) folikulu, ktorý pod vplyvom hormónov praskne a uvoľní sa vajíčko. Teoreticky je možné všetko, teda aj to, že k ovulácii už došlo. Ak ste však mali anovulačné cykly a užívate lieky na podporu ovulácie, pravdepodobnosť, že k ovulácii prišlo, je pomerne malá. Takto sa Vám však neviem bližšie objektívne vyjadriť. Postupujte podľa odporúčaní lekárov centra asistovanej reprodukcie, ktorých samozrejme môžete informovať.

 • Ružový výtok

  , Autor: L.....

  Dobrý deň.
  6.9. mi bol zistený potrat,následne zavedené 2tabletky,nechcela som kyretaz. 22.a 23.9. som mala slabý ružový výtok. Bolesti krížov a podbruška ako pred menzesom..aj podráždená nálada :-/. Potom deň nič. Ďalší deň výtok a trošku krvi a zas nič. Čo to môže byť? Ďakujem Menzes by mal prísť cca 6tyzdnou po ..

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij, MPH

  Dobrý deň, keďže nepoznám bližšie okolnosti potratu, ďalšie informácie ohľadom zavedených tabliet, nálezy, či výsledky vyšetrení, neviem sa Vám takto bližšie objektívne vyjadriť. Pri ťažkostiach alebo nejasnostiach sa nebojte pýtať vyšetrujúcich lekárov.

 • Baktérie

  , Autor: Janka226

  Dobrý deň chcela vyše roka nepretržite mám raz ecoli potom enterococus feacalis potom streptococus aganciale a candida vybrala som množstvo antibiotíckych capikou maste výplachy vždy iná baktéria..chcem sa opýtať mám bolesť v pošve a želatínový výtok počas celého cyklu dosť veľa ..môže to spôsobiť niektorá baktéria? všetky ostatné stery sú v poriadku europlazmy mykoplazmy aj ster z krčka maternice..alebo sú také príznaky pri narušenej mikloflore môže spôsobiť ten výtok nikde som o takom ani nepočula ..imunitu mám v poriadku neviem kde mám sa obrátiť už stymi problémami ďakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij, MPH

  Dobrý deň, môže sa u Vás jednať o tzv. bakteriálnu vaginózu z narušenia pošvovej mikroflóry. Skúste si jednorázovo realizovať vaginálny výplach Cloginom alebo Rosalginom a realizujte si aspoň 14 dňovú kúru vaginálnymi probiotikami. Spomínané baktérie sa vyskytujú bežne v črevách, je potrebné vylúčiť aj prenos z oblasti konečníka. Dodržiavajte pravidelnú intímnu hygienu, zvonku si pri prejavoch svrbenia môžete natierať Canesten krém. Odsledujte si to. Takto sa Vám neviem bližšie objektívne vyjadriť. Pri pretrvávaní ťažkostí alebo v prípade nejasností navštívte Vášho obvodného gynekológa.