• IUI -ovulácia

    , Autor: Kami9

    Dobrý deň, chcem sa opýtať , v pondelok 20.10. Som bola na sone a pani doktorka zistila, že mám folikul veľkosti 16mm na 13DC po užívaní clostylbegytu , v stredu som si pichla injekciu ovitrelle a v piatok mám prísť na IUI, len v utorok som cítila bolesť v podbrušku a mala som výtok ako vaječné bielok. Obávam sa , že ovulácia už prebehla a tým pádom je zbytočné IUI. Chcem sa spýtať , či je možné že vajíčko dozrelo tak rýchlo a ešte sa aj uvoľnilo? Nejako sa mi to nezdá , ale nechapem prečo momentálne nemám žiadne priznaky prichádzajúcej ovulácie . Mávam
    Skor dlhšie cykly, mám PCOS, partner má terazoozoospermiu (2%)
    Ďakujeem za odpoveď

    Dobrý deň, pri ovulácii nejde o dozretie vajíčka, ale o dozretie dominantého (Graafovho) folikulu, ktorý pod vplyvom hormónov praskne a uvoľní sa vajíčko. Teoreticky je možné všetko, teda aj to, že k ovulácii už došlo. Ak ste však mali anovulačné cykly a užívate lieky na podporu ovulácie, pravdepodobnosť, že k ovulácii prišlo, je pomerne malá. Takto sa Vám však neviem bližšie objektívne vyjadriť. Postupujte podľa odporúčaní lekárov centra asistovanej reprodukcie, ktorých samozrejme môžete informovať.