• Baktérie

    , Autor: Janka226

    Dobrý deň chcela vyše roka nepretržite mám raz ecoli potom enterococus feacalis potom streptococus aganciale a candida vybrala som množstvo antibiotíckych capikou maste výplachy vždy iná baktéria..chcem sa opýtať mám bolesť v pošve a želatínový výtok počas celého cyklu dosť veľa ..môže to spôsobiť niektorá baktéria? všetky ostatné stery sú v poriadku europlazmy mykoplazmy aj ster z krčka maternice..alebo sú také príznaky pri narušenej mikloflore môže spôsobiť ten výtok nikde som o takom ani nepočula ..imunitu mám v poriadku neviem kde mám sa obrátiť už stymi problémami ďakujem

    Dobrý deň, môže sa u Vás jednať o tzv. bakteriálnu vaginózu z narušenia pošvovej mikroflóry. Skúste si jednorázovo realizovať vaginálny výplach Cloginom alebo Rosalginom a realizujte si aspoň 14 dňovú kúru vaginálnymi probiotikami. Spomínané baktérie sa vyskytujú bežne v črevách, je potrebné vylúčiť aj prenos z oblasti konečníka. Dodržiavajte pravidelnú intímnu hygienu, zvonku si pri prejavoch svrbenia môžete natierať Canesten krém. Odsledujte si to. Takto sa Vám neviem bližšie objektívne vyjadriť. Pri pretrvávaní ťažkostí alebo v prípade nejasností navštívte Vášho obvodného gynekológa.