• MTHFR

    , Autor: Away

    prekonala som 2 potraty v 8 TT, diagnóza Missed abort. Na odporúčanie gynekológa som bola odoslaná na hematológiu. Výsledky vyšetrení: MTHFR homozygot c677t. Mohlo to byť príčinou potratov? Čo by ste odporúčali v prípade ďalšej tehotnosti ( lieky, vitamíny). Ďakujem

    Dobrý deň, áno, môže to mať vplyv na udržanie tehotenstva. Hematologický a/alebo endokrinologický problém je najčastejšou príčinou potratov. Nízkomolekulárny heparín sa používa v prípade trombofílnych stavov. Hematológ Vám musel povedať svoje stanovisko, ako aj to, kedy máte prísť na kontrolu a aký postup v sledovaní určí. Obvodného gynekológa o tejto skutočnosti informujte určite tiež.