• Hematologicke vysetrenie

    , Autor: Lienka_09

    Dobrý deň, prosím Vás vedeli by ste sa mi vyjadriť k výsledkom z hematologie? Zistili mi nejakú mutáciu a ja neviem či to má súvis s tým že sa mi nedarí už dva roky otehotnieť. Na hematologiu ma odoslal gynekológ kvôli primárnej sterilite. Vedeli by ste mi poradiť? Ďakujem.

    Faktor V.Leiden 1691 G->A mutácia neprítomna
    Faktor II Prothrombin 20210 G->A mutácia neprítomná
    MTHFR 677 C->T polymorfizmus neprítomný
    MTHFR 1298 A->C homozygot
    MA komentár: U vysetrovanej osoby bol metódou Real-time PCR v gene pre MTHFR detegovany polymorfizmus A1298C v homozygotnom stave čo predisponuje k miernej hyperhomocysteinemii, väčšinou pri súčasne zníženej koncentrácii seroveho folatu.
    Záver: vyšetrenie hematologicke aj hemokoagulacne parametre sú v norme až na mierne zvýšení D-dimér bez známok aktivácie ivz.
    Genetické vyšetrenie potvrdilo mutáciu MTHFR v homozygotnej forme ktorá ale nepredstavuje zvýšené riziko trombofilie.

    Dobrý deň, toto je skôr otázka na hematológa, ktorý sa Vám bude vedieť objektívnejšie vyjadriť. Súvis s problémom otehotnieť to podľa mňa môže mať, jedná sa o homozygotnú formu, teda poškodenie oboch génov. S najväčšou pravdepodobnosťou bude potrebná aplikácia nízkomolekulárneho heparínu.