• Zamlčaný potrat

    , Autor: nika-1992

    Dobrý deň,

    prekonala som MA v 10. týždni tehotenstva, výsledok pitvy znie krvácanie do trofoblastu. Aké sú príčiny tohto krvácania a aká je pravdepodobnosť, že sa to zopakuje aj pri ďalšom tehotenstve? Ďakujem pekne za odpoveď.

    Dobrý deň, v 10. týždni sa jedná o cca 20 mm embryo. Aj keď sa z výsledkov histológie preukázalo zakrvácanie do trofoblastu, príčin môže byť viacero. Ak však došlo k potratu v 10. týždni, s najväčšou pravdepodobnosťou by plod nebol zdravý alebo by došlo k potratu neskôr. Do budúcna by som možno absolvoval hematologické vyšetrenie, za účelom vylúčenia trombofilneho stav. Podľa štatistík je tehotenstvo po predchádzajúcom neúspešnom tehotenstve úspešné. Užívajte kyselinu listovú 3 mesiace pred plánovaním otehotnenia.