Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
7,398 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje v 1. súkromnej nemocnici Košice-Šaca.

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

 • Ovulacia

  , Autor: Eliska

  Dobrý deň od 8 DC do 17 DC som mala bazalnu 36,3 . 36,2
  18 DC 36,0
  19 DC 36,5
  20 DC 36,7
  21 DC 36,6 to je dnes
  Ktorý deň bola ovu?
  Keď sa zvýšila teplota tak musel prasknúť folikul,alebo sa môže zvýšiť teplota aj keď folikul nepraskol???
  A prečo mi dnes zas trocha teplota klesla?
  Dakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, na základe bazálnych teplôt sa nedá jednoznačne stanoviť deň ovulácie. K prasknutiu folikulu nemusí dôjsť vôbec aj napriek zvýšenej teplote. Skúsiť si môžete urobiť ovulačné testy. Pri snažení o dieťa odporúčam pravidelný nechránený pohlavný styk. Pri akýchkoľvek ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.

Podobné otázky

 • Vaginálna suchosť a otehotnenie

  , Autor:

  Dobrý deň. Chcela by som sa opýtať, či môže mať vaginálna suchosť vplyv na otehotnenie. Odkedy som po pôrode dostala menštruáciu, trápim sa so suchosťou, aj keď používam kadejaké gély. Užívam ich dlhodobo, ale keď ich vysadím suchosť sa vráti. Neprestalo to ani po skončení dojčenia. Pred otehotnením s prvým synom som nemala žiadne podobné problémy a podaril sa, ako ss hovorí, na prvý pokus. Ale pri druhom sa snažíme, viem kedy mam ovuláciu, ale už páru mesiacov nič. Tak nás napadlo, či to s tým nemôže súvisieť. Ďakujem.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, skúste užívať vaginálne probiotiká alebo Cicatridina čapíky a uvidíte. Na otehotnenie je podstatný hlavne nechránený pohlavný styk a fungujúca ovulácia. Po pôrode môže dôjsť k zmene vaginálneho prostredia, ktoré by sa malo upraviť pomocou spomínaných preparátov. Pri ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Pregnyl a duphaston

  , Autor: Sára

  Dobrý deň pán doktor.Prosím Vás o radu.Dnes som mala folikul 16mm,zajtra si mám pichnúť Pregnyl a pozajtra plánovať pohl.styk..kedy môžem predpokladať,že nastala ovulácia a začať brať Duphaston?A prosím Vás,môžem spolu s duphastonom užívať aj progesterónovú masť?V centre mi nebrali horm.profil v luteálnej fáze (len pred a to bolo v poriadku),ale spomenula som si,že u mojej prvej gynekologičky horm.profil nevyšiel v poriadku (vtedy som tehotenstvo neriešila).V centre mi povedali,že aj keby bola hladina progesterónu nízka,stačia mi 2tbl duphastonu denne.Avšak mám za sebou 4 potraty(1 missed v 7tt,2x biochemické v 4tt a v 5tt a 1anembryomola)..a všetky vyšetrenia v poriadku ja aj manžel..takže mi napadlo,či nebude problém v tomto..stačil by mi ten duphaston alebo môžem preventívne užívať spolu s duphastonom aj progesterónový krém prípadne niečo iné na doplnenie?

  Ďakujem za odpoveď a prajem pekný deň.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, predpokladám, že Vám bolo odporúčané užívať Duphaston od 14. dňa cyklu. Duphaston je progesterónový preparát, podľa mňa Vám bude stačiť a nemusíte užívať další progesterónový krém. Keďže nepoznám bližšie okolnosti ani informácie, neviem sa bližšie vyjadriť k hormonálnemu profilu. Pri akýchkoľvek nejasnostiach konzultujte Vášho gynekológa.

 • V sadenie hak

  , Autor:

  Dobrý deň chcem vidieť kedy sa mi po vysadení hák naštartuje ovulácia. O mesiac idem lekárovy, vie to on pozrieť ultrazvukom?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, je to u každej ženy individuálne. Gynekológa Vám vie skontrolovať vaječníky a prípadne na základe prítomnosti dominantného folikulu ozrejmiť okolnosti ovulácie.

 • Vysadení hák

  , Autor:

  Po vysadení hák v decembri sa nazim otehotnieť ale pri meraní plodnich dní testami v minulom mesiaci náznak čiarky tento mesiac nič môže byť že ovulácia vďaka hák sa ešte nepustila menštruácia prišla normálne ďakujem za odpoved

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, áno, je možné, ak ste dlhodobo užívali hormonálnu antikoncepciu, že ovulácia tento mesiac môže ešte haprovať. Snažiť sa otehotnieť môžete však intenzívne aj naďalej.

 • Duphaston

  , Autor:

  Dobry den, potrebovala by som od vas radu. Vysadila som antikoncepciu na konci septembra. S partnerom sa snazime o babatko, poslednu menstruaciu som mala 19.decembra ktora bola vyvolana agolutinom. Moja pani doktorka mi predpisala este aj duphaston, vraj je dobry aj v tehotenstve na udrzanie plodu, mam uzivat 2x denne od 16 dna 10 dni, avsak sledujem si cyklus ovulacnymi testami kazdy den, zatial je to dnes 15den cyklu a ovulacia mi podla testov este neprebehla, styk mame nechranenny kazdy druhy den od skoncenia menstruacie, je vhodne si od 16dna cyklu nasadit duphaston ak ovulacia este neprebehla? Nezablokuje mi to ovulaciu v tomto cykle? Dakujem za rady

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, ak máte posunutú ovuláciu a denne si ju sledujete podľa testov, nemusíte Duphaston nasadiť na 16. deň cyklu. Niekedy sú však testy aj falošne negatívne, t.j. test bude negatívny aj napriek prebiehajúcej ovulácii. Keďže však nepoznám všetky okolnosti, ako aj výsledky vyšetrení a USG, neviem sa bližšie k Vášmu menštruačnému cyklu vyjadriť. Postupoval by som podľa odporúčaní obvodného gynekológa. Ak aj neotehotniete v tomto cykle, nič sa nestane.