• otazka

    , Autor: lucia1984

    Dobry den, prosim Vas o radu, menstruaciu mam od 13 rokov, ale nakolko bola iba 2 az 3 x do roka, lekar to vtedy riesil antikoncepciou vraj to je najlepsia varianta pre mna, nakolko mam hydrocefalus a ine lieky by mi vraj mohli sposobovat problemy, tak som ju uzivala od 16 rokov do 28 rokov, menstruacia bola pravidelna. po vysadeni chodila zasa viac nijako ako pravidelne, druhy dr. mi urobil HP ten je vraj v poriadku a nasadil mi Duphaston 16. den cyklu, ten beriem teraz 5 cyklus a kedze chceme babatko meriam aj BT aby som videla ci je ovulacia, teraz v tomto cykle vyzera ze bola, ak teda mi BT nezvysli duphaston, lebo v predchadajucich cykloch nebola zvysena ale kolisava, myslite ze mi tato liecba pomoze k babatku?? Dr. ma chce poslat aj do centra ale moj manzel zatial nechce ist na spermiogram vraj naco, ze maju liecit mna, ale tam ma asi nevezmu ak ho nebude mat urobeny?? Dufam ze som Vas nezavalila vela otazkami dakujem za odpoved.

    Dobrý deň,
    bolo by vhodné u vás vyšetrenie 10-12 deň menštruačného cyklu, či dochádza alebo nedochádza k ovulácii. Toto je zásadná otázka, ktorú je potrebné mať zodpovedanú. Liečba Duphastonom je vhodná len vo veľmi špecifických prípadoch a častokrát je len symptomatická a nerieši základnú príčinu, ide len o navodenie menštruácie ale chýba dozrievajúce vajíčko. Preto by som v prvom rade doporučila ultrazvukové vyšetrenie a potvrdenie ovulácie, vylúčenie nálezu polycystických vaječníkov. Meranie bazálnej teploty je nepresné. Ak sa pokúšate o bábätko viac ako rok je návšteva centra plne indikovaná , ak partner odmieta vyšetrenie spermiogramu, zaregistrujte sa v centre, dajte si všetko povyšetrovať a hádam partnera časom "donútite" :) držím palce!