• Pálenie pri močení

    Dobrý deň,
    chcela by som sa spýtať, som 5 dní po pôrode a cítim bolesť a pálenie pri močení. Tak mojou otázkou je, či náhodou ak som prechladla, môžem urologický čaj ak kojím? Neuškodí to novorodencovi?

    Dobrý deň, spomínané pálenie pri močení môže mať viacero príčin. Ak ste boli cievkovaná pred, počas alebo po pôrode, môže to byť spôsobené podráždením sliznice močovej rúry. Pálenie môže súvisieť aj s pôrodným poranením, ak ste boli šitá v oblasti ústia močovej rúry, či na pyskoch. Nepoznám však žiadne bližšie informácie, ani okolnosti pôrodu, či druh a rozsah pôrodného poranenia, preto sa Vám takto neviem bližšie objektívne vyjadriť. Ste šestonedieľka a patríte ešte pod zdravotnícke zariadenie, kde ste rodili. Určite odporúčam dostatočný pitný režim (2 - 2/12 litra tekutín denne). Urologický čaj piť môžete. Pri pretrvávaní ťažkostí, ako aj v prípade nejasností navštívte zdravotnícke zariadenie, kde ste rodili, kde sa Vám budú vedieť najobjektívnejšie vyjadriť.