• Termín porodu

    Dobrý deň.
    Dnes som bola na sone v 30+5 (podľa poslednej menštruácie).
    Namerané hodnoty však vyšli o dosť väčšie.
    BPD 32+5
    HC 32+1
    FAC 30+4
    FL31+5
    Doktor, ktorý sono robil, povedal, že je všetko v poriadku, ale aj tak mám obavy, či takéto dvojtýždňové odchýlky sú v norme. Pýtal sa ma, či mi môj obvodný gynekológ posúval uz termin porodu.
    Je možné ešte posúvať termín pôrodu aj v poslednom trimestri? A nie sú tieto dvojtýždňové rozdiely veľkosti plodu v porovnaní s tyzDnom v ktorom som problém?
    Pri druhom veľkom sone bol rozdiel len pár dní...
    Ďakujem, Lucia

    Dobrý deň, termín pôrodu sa Vám už nemení. Dieťa je však podľa opisu o cca 2 týždne väčšie, čo samo o sebe nie je problém, dieťa je dobre výživované a tiez sa u neho prejavujú zdedené vlastnosti po Vás, rodičoch. Takže ak je ste Vy, či manžel vyšší alebo robusnejší, dieťa moze byť tiež väčšie. Dôležité je to, či nate tehotenskú cukrovku alebo nie a či su výsledky všetkých vyšetrení v poriadku. Keďže nepoznám žiadne výsledky vyšetrení, nálezy, ani ďalšie informácie a okolnosti, neviem sa Vám takto bližšie objektívne vyjadriť. Postupujte podľa odporúčaní vyšetrujúcich lekárov.