• Porod po cisarskom

    , Autor: kvietok123

    Dobry den, chcem sa opytat ako sa riesi situacia ak je zena 2 roky po cisarskom. Ci ju hned poslu rodit normalne alebo si moze zvolit aj cisarsky . Ja som mala cisarsky pred 15 m. a planujeme druhe dieta , samozrejme sa bojim normalneho porodu ale nie kvoli bolesti ale kvoli rupture maternice. Neviem ako to chodi ci zenu sleduju ako sa sprava maternica pocas tehotenstva. Zeny v mojom okoli mi hovoria ze sa ide automaticky ak nie je problem prirodzene.
    Dakujem za vysvetlenie a za informacie.

    Dobrý deň, záleží od viacerých okolností, ale za istých splnených podmienok sa dá rodiť po cisárskom reze aj prirodzene. Tiež záleží od dôvodu prvého cisárskeho rezu. Ak bol dôvod nepostupujúci pôrod, je predpoklad, že by to nemuselo ísť ani teraz. Tiež treba povedať, že u ženy po cisárskom reze sa nemôžu využiť prostriedky na vyvolanie pôrodu, takže sa pôrod musí rozbehnúť prirodzene a najlepšie do termínu. Najvhodnejšie je sa pýtať obvodného gynekológa a neskôr lekárov zdravotníckeho zariadenia, kde plánujete rodiť.