• Pôrod po malej sekcii.

    , Autor: baccio

    Dobrý deň.Prosim vás chcela by som sa opýtať. Pred rokom som mala vykonanú minisekciu ako to volajú v 15 Tom týždni z dôvodu parcialnej moly kde rez bol robený vertikálne. Momentálne som v 20tom týždni tehotenstva a chcela by som vedel či môžem rodiť prirodzene.Porod má byť rok a pol po tej sekcii. Pred tým som mala len spontánne pôrody bez akýchkoľvek komplikácií.

    Dobrý deň, za istých okolností môžete rodiť spontánne. Jedná sa o VBAC, teda vaginálny pôrod po cisárskom reze, aj keď vo Vašom prípade sa jednalo o malú sekciu, kde sa rez robí ešte na nerozvinutom dolnom segmente maternice. Na to však musia byť splnené podmienky.