• Epidural

    , Autor: Kristyn

    Dobry den,
    Chcela by som sa spytat..Mam problem v tehotenstve s trpnutim lavej nohy. Pravidelne mi trpne pomaly kazdy vecer ked si lahnem do postele trva to celu noc. Mamina ma zrazanlivost krvi.. mne sa objavuje trpnutie len cez tehotenstvo. Myslite ze mozem rodit s epiduralkou a nebude to mat nasledky? V nemocnici som bola na pouceni ale krv mi nebrali. Na zaklade krvi mi doktor ma povedat ci som vhodna alebo nie? Moze zena po zlom vpichnuti epiduralky ochrnut?
    Dakujem

    Dobrý deň, epidurálna analgézia či anestéza je záležitosťou anesteziológa. Pre zhodnotenie možnosti pichnutia epidurálnej analgézie sú dôležité krvné výsledky koagulačných parametrov. Krv sa odoberá pri príjme na pôrodnú sálu, aby boli čo najaktuálnejšie. Tŕpnutie končatiny je predpokladám spôsobené tlakom maternice na chrbticu a útlakom nervového koreňa. Ešte som sa nestretol, aby žena po pichnutí PEDA ochrnula, to je skôr otázka na anesteziológa, ktorý má na starosti management zavedenia katétra a podania dávky.