• Pôrod dvojičiek

    Dobrý deň pani doktorka,
    chcela by som sa s vami poradiť...Je možné rodiť aj jednovaječné dvojičky s jednou placentou normálne /vaginálne/?
    Ak áno, je možné použiť epidurál? Nie je potom ťažšie ich "vytlačiť"?
    A ak by bolo druhé KP, je jeho vytlačenie ľahké, ak by prvé išlo hlavičkou? (Teda či to je iné ako keď žena rodí KP iba jedno bábätko).
    Ďakujem veľmi za odpovede.

    Dobrý deň,
    to ako budete rodiť sa veľmi pravdepodobne rozhodne až v termíne pôrodu, Isteže je pôrod dvojičiek náročnejší avšak to či bude vôbec možný vaginálny pôrod sa rozhodne podľa polohy plodov. Epidurál je možný.